fbpx

קורס מקוון בבובותרפיה יישומית
לאנשי טיפול, ייעוץ ואנשי חינוך

בובותרפיה הלכה ומעשה

 בהנחיית סמדר קופר-קיסרי

כרגע לא מתוכנן קורס מקוון בזום

במקומו פתחתי קורס אינטנסיב פרונטלי
שיחל בתאריך 17/7/2024

לקורס הקרוב

 

רוצים להגיע למטופלים שהתקשורת אליהם חסומה? ♦ רוצים כלים שיסייעו לכם לקדם תהליכים, כשיש התנגדויות? ♦ רוצים להעשיר את ארגז הכלים הטיפולי והחינוכי שלכם בכלי יצירתי, חוויתי ומשמעותי שתוכלו לשלב בעבודתכם?

אנשי ייעוץ וחינוך, מחפשים דרך ליצור קשר ותקשורת עם הילדים, גם כשאין מילים? ♦ רוצה לרכוש כלי השלכתי רב עוצמה שיסייע לך לפוגג התנגדויות? ♦ רוצה להתחבר ל”ילד הפנימי” שלך ולסייע בפיתוח חוסן רגשי?

בואו ללמוד כיצד להעזר בבובות תיאטרון ככלי טיפולי וחינוכי באופן שיטתי ומעמיק


למי מיועד הקורס? 

הקורס מיועד לאנשי טיפול, ייעוץ, אנשי חינוך וחינוך מיוחד, בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, המעוניינים לשלב את אמנות תיאטרון הבובות ככלי עזר בעבודתם הטיפולית והחינוכית


למה דווקא בובות?

הבובה מאפשרת לנהל דיאלוג עם פנימיותו של המטופל ♦ הבובה ככלי השלכתי רב עוצמה מאפשרת להעלות תכנים טעונים בצורה שמורה ומוגנת – “זה לא אני – זו הבובה” ♦ הבובה משמשת כקו-תרפיסטית וכקו-מנחה במצבים של חסימה אצל קהל היעד ו/או בקשר מטופל-מטפל ♦ הבובה מתחברת ל”ילד הפנימי” ומתוך כך להומור ולחיוניות המסייעים במצבי דיכאון ודחק ♦ הבובה מסייעת למטופל / לילד לפתח את חוסנו האישי ולהתחבר ל”אני היוצר” שלו ♦ הבובה מאפשרת לפוגג התנגדויות ♦ הבובה מאפשרת ללמד וליצוא הפנמה והטמעה משמעותיים ♦ הבובה מאפשרת הערכה חלופית יצירתית ♦ הבובה מאפשרת ליצר קשר ותקשורת עם קהלי יעד מאתגרים ומגוונים

לאיזה קהל יעד מתאימה עבודה עם בובות?

לכולם! ילדים צעירים, מתבגרים, מבוגרים, קשישים ואוכלוסיות עם צרכים מיוחדים


מהי בובותרפיה?

כשאנו מדברים על בובותרפיה או תרפיה באמצעות בובות תיאטרון, הכוונה לשימוש בבובות תיאטרון ככלי לריפוי נפשי ושיקום. שימוש זה כולל: בניית בובות, יצירת מחזה של תיאטרון בובות, דיאלוג בין בובות, דיאלוג עם בובות, משחק חופשי עם בובות וצפייה בהצגת תיאטרון בובות ותגובה לה.
אנשי טיפול וחינוך, וצוותים פרא רפואיים כגון: קלינאיות תקשורת ומרפאות בעיסוק, משתמשים בבובות תיאטרון במסגרות רבות: בבתי חולים, כחלק מהכנה לניתוחים, עם אנשים וילדים שעברו טראומה, עם קבוצות תרפיה שונות: נגמלים, הפרעות אכילה, קבוצות המתמודדות עם מוגבלות שכלית ועוד. אנשי חינוך וייעוץ משתמשים בבובות תיאטרון במטרה להעביר ולהטמיע מסרים מורכבים כגון: חינוך למיניות בריאה, התמודדות עם אלימות, התמודדות עם חרמות ועוד ועוד.

עוד על בובותרפיה


תכני הקורס

תיאטרון בובות טיפולי בארץ ובעולם ♦ סוגי בובות והתאמתם לקהלי יעד שונים ♦ מודל שלושת ממדי הבובה ♦ בובותרפיה, בובעמיתים ועבודה עם בובות חבר ♦ הבובה כקו-תרפיסטית ♦ סיפור השלכתי בשילוב בובות ♦ חוסן, טראומה ובובות ♦ ועוד ועוד
בקורס ייחשפו המשתתפים לעולם הבובות ככלי טיפולי וחינוכי ♦ נבחן את יתרונות העבודה עם בובות במצבים ומקרים שונים ♦ נלמד תאוריות ומודלים חדשניים מהארץ ומהעולם לשימוש בבובות ככלי חינוכי וטיפולי, כולל מודל “בובותרפיה – בובות חבר” – מודל המשמש לפיתוח מיומנויות רגשיות ומודל “שלושת ממדי הבובה” – מודל המשמש בהערכה וביצירת התערבויות רגשיות עם בובות ♦ נבחן כיצד ניתן ללמד וליצור הפנמה והטמעה משמעותיים באמצעות שימוש בבובות ♦ נלמד כיצד להיעזר בבובות להערכה חלופית יצירתית ♦ נלמד כיצד ליצור קשר ותקשורת עם קהלי יעד מאתגרים ומגוונים באמצעות בובות (ילדים, חינוך מיוחד, בני נוער וקשישים ועוד) ♦ נלמד כיצד להיעזר בובות התיאטרון כקו-מנחה וכקו-תרפיסטית ♦ נלמד כיצד ליצור התערבויות טיפוליות באמצעות בובות ♦ ועוד ועוד   
הקורס משלב תאוריות ומודלים טיפולים בפרקטיקה והתנסות
הקורס כולל תרגול הפעלת בובות ובניית בובות לפיתוח מיומניות רגשיות וחברתיות

עם מה יוצאים מהקורס?

הלימודים בקורס מעניקים כלי עבודה ייחודיים, המאפשרים שילוב העבודה עם בובות התיאטרון במרחב הטיפולי והחינוכי באופן שיטתי ומעמיק לאוכלוסיות שונות: ילדים, נוער, מבוגרים, קשישים ואוכלוסיות מיוחדות.

מסיימי הקורס מקבלים תעודת השתתפות בקורס “בובותרפיה הלכה ומעשה”
על סך 32 ש”א


מנחה – סמדר קופר קיסרי

M.A בדרמה וסיפור כאמצעי מרפא, אוני’ בר-אילן.
תרפיסטית בדרמה, סיפורים ובובות, חוקרת ומרצה בנושא הבובה ככלי טיפולי בכנסים ובמסגרות אקדמיות (המכללה האקדמית אונו, מכללת תל-חי, מכללת בית וגן, מכללת בית רבקה, אוניברסיטת חיפה ועוד).
ניהלה את הכנס הארצי לבובה ככלי טיפולי בבית הספר לאמנות תיאטרון הבובות בחולון
יוצרת מודל “בובותרפיה“, מודל “שלושת ממדי הבובה“, יוצרת ומנהלת התכנית “מה עוזר כשקשה לי” – תכנית לפיתוח חוסן באמצעות בובות וסיפורים בשיתוף מרכז “משאבים” – מיסודו של המרכז לשעת חירום, המתמחה בעבודה בעת חירום ובפיתוח חוסן בארץ ובעולם. יוצרת התכנית “בובותרפיה לקשישים” – תכנית התערבות לגיל השלישי. מפתחת ערכת “בובעמיתים” לצרכים חינוכיים וטיפוליים.
זוכת הפרס על שם פרופ’ ואן הורן לשנת 2017 על חדשנות, יצירתיות ותרומה משמעותית לילדים בגיל הרך שעברו טראומה מאת מכון “חרוב” שבאוניברסיטה העברית.

למה כדאי ללמוד דווקא אצלי?

✅ כי אני אחת מהמומחיות המובילות בארץ בתחום בובות התיאטרון ככלי טיפולי וחינוכי, אני מרצה ומנחה במסגרות ובכנסים אקדמיים רבים וחוקרת את נושא תיאטרון בובות ככלי טיפולי וחינוכי כבר מעל 25 שנה. 
✅ כי אני בעלת ניסיון רב בבניית והובלת תוכניות התערבות לפיתוח חוסן באמצעות בובות. את התוכנית “מה עוזר כשקשה לי” שיצרתי – תכנית לפיתוח חוסן באמצעות בובות לגיל הרך, עברו כבר מעל 70,000 ילדים, הורים וצוותי חינוך בייחוד ביישובי עימות ואוכלוסיות בסיכון. התכנית שיצרתי זכתה בפרס מטעם מכון חרוב, אוני’ העברית על חדשנות ויצירתיות ותרומה לרווחה של ילדים בסיכון. התוכנית לוותה במחקר לבדיקת יעילותה מטעם המכון למחקר חוסן במכללת תל-חי והמדען הראשי של משרד החינוך, ומוצעת כיום כחלק מתוכניות משרד החינוך לגיל הרך ולילדים בבי”ס היסודי.
✅ כי אני מתמחה לא רק בילדים. התוכנית “בובותרפיה לקשישים” שיצרתי – תכנית התערבות לפיתוח חוסן לגיל השלישי, הונחתה במהלך של 7 שנים במרכז יום לקשיש והוצגה בכנסים רבים.
✅ כי אני רואה שליחות בפיתוח התחום והנגשתו לאוכלוסיות רבות ככול הניתן ומאמרים שלי בתחום מפורסמים בכתבי עת אקדמיים ומקצועיים.
✅ כי הקורס “בובותרפיה הלכה ומעשה” הוא קורס קצר, ממוקד ופרקטי, המיועד לאנשי שטח. 
✅ כי הקורס מתקיים בזום, כך שמתאפשר להשתתף בו גם למי שרחוק, בלי נסיעות וחנייה.
✅ כי הקורס משלב תאוריות ומודלים טיפוליים בפרקטיקה והתנסות, כולל בנייה והפעלת בובות לפיתוח מיומנויות רגשיות וחברתיות.
✅ כי מסיימי הקורס זכאים להצטרף לקבוצת ווטסאפ סגורה של קהילת בובותרפיה, קהילה של בוגרי הקורסים, המשמשת לתמיכה, ייעוץ והמלצות מהארץ והעולם בנושא תיאטרון הבובות הטיפולי והחינוכי.
✅ כי מסיימי הקורס מוזמנים בהמשך למפגשי קהילה, המשמשים להמשך לימוד והעמקה, ללא תשלום.
✅ כי לבוגרי הקורס ניתנת אפשרות להמשך ליווי ותמיכה פרטנית, בעת הצורך, בתשלום מופחת.
✅ כי לבוגרי הקורס המתאימים יוצע להשתלב בהנחיית תוכניות התערבותיות המשלבות בובות, בניהולי ובהדרכתי.

מתי מתקיים הקורס?

כרגע לא מתוכנן קורס מקוון בזום

במקומו פתחתי קורס אינטנסיב פרונטלי
שיחל בתאריך 17/7/2024

לקורס הקרוב

 

הקורס מקנה תעודת השתתפות בת 32 ש”א
בקורס “בובותרפיה הלכה ומעשה”


בונוס מיוחד למשתתפי הקורס בזום

מפגש ייעוץ אישי איתי בסיום הקורס ללא עלות

(למימוש עד חודשיים מסיום הקורס)

 

בסיום הקורס תצורפו לקהילת בוגרי הקורס. הבוגרים מוזמנים למפגשי קהילה תקופתיים, המשמשים להעשרה ולהפריה הדדית
מפגשי הקהילה הם ללא תשלום

 


רוצים לקבל פרטים נוספים?

לחצו על הקישור הבא
לקבלת פרטים נוספים
ניתן גם להתקשר אלי או לשלוח הודעת ואטסאפ לטלפון 054-6332274

לא יכולים להצטרף למועד הקרוב?

רוצים להשאר בקשר?
הרשמו לקבלת עדכונים

מה אומרים משתתפי הקורס?

יפעת לב, דרמה תרפיסטית, ירושלים

 הקורס עזר לי להבין איך אני יכולה להשתמש בבובות בטיפול, חידד לי את היתרונות, איך תכלס עושים את זה, איך אפשר לבנות התערבויות עם בובות ואיך אני יכולה להשתמש בכלי המדהים הזה של הבובות ולהפוך אותו לפרקטי.

אני מרגישה שהרבה דברים התחדדו לי כמטפלת. המודלים שסמדר פיתחה מאפשרים לי היום להתבונן על קבוצה ולראות איך הבובות יכולות לסייע לי ולהיות חלק מהטיפול עם המטופלים.

אני ממליצה למטפלים, מנחי קבוצות ולאנשים שהבובות “מדגדגות” להם והם רוצים להבין מה אפשר לעשות איתם, להגיע לקורס.

יפעת לב, דרמה תרפיסטית, ירושלים


ליאור רוזן סאלווה

 אני ממליצה על הקורס, הוא משנה תפיסה טיפולית, מפתח ומעמיק את ההתבוננות על התהליך הרגשי והפסיכו-חינוכי.

אני רואה חשיבות רבה בהכנסת קורס זה למקומות המלמדים ומכשירים מטפלים רגשיים ומרגישה כי התפיסה הטיפולית שלי כמטפלת בדרמה התעשרה והתרחבה בזכותו.

אני ממליצה לאנשי החינוך המיוחד: מורות וגננות על הקורס, אך בעיקר לאנשי הטיפול הרגשי באמנויות. אני חשה שזה קורס חובה. הוא עשיר בחומר תיאורטי ובידע מעשי נרחב מהשטח, מהארץ ומהעולם, שהמרצה סמדר קופר-קיסרי מביאה איתה.

ליאור רוזן סאלווה, דרמה תרפיסטית, קיבוץ רמת יוחנן


לאט ובעקביות נחשפתי בקורס לתועלות הרבות שניתן להפיק מהבובות לטובת אוכלוסיות מגוונות. הספקות שלי בנוגע ליכולת שלי לתפעל את הכלי התפוגגו. קיבלתי הרבה כלים יישומיים ופרקטיים שהודגמו ותורגמו ולכן, גם הופנמו בקלות. אני ממליצה על הקורס לכול מי שנמצא באינטראקציה של אנשים בסביבה חינוכית-טיפולית, ככלי התערבותי ליועצים, אנשי צוות חינוכי ואנשי טיפול.

תודה רבה סמדר. זכיתי ללמוד איתך. את יודעת לתווך את הכלים בגובה העיניים מבלי לוותר על עומק המידע שהועבר. 

נורית גולדין שדה, הדרכה לגיל הרך באמצעות בעלי חיים וכלים יצירתיים, מכבים-רעות


רוני דונסקי

אני מרגישה שנפתח בפני עולם שלם של אפשרויות נוספות לעבוד עם מטופלים. הקורס סיפק לי כלים יישומיים, החל מאיך להחזיק ולהפעיל בובה, דרך דרכים לדובב מטופלים ובמיוחד הסיפור בשישה חלקים (בהקשר לעבודה עם בובות). הקורס מעמיק, חוויתי ופותח את הראש.

תודה סמדר על ההעמקה, ההתלהבות, הרגישות והאכפתיות

רוני דונסקי, מטפלת באמנות בגישה האנתרופוסופית, תל אביב


מדהים לעבוד עם כלי השלכתי ולא פנים מול פנים עם הקליינט. חשוב לי תמיד ללמוד משהו חדש ויצירתי והקורס ענה לי על הצורך הזה. קיבלתי תיאוריה, התנסות עם בובות באופן ספונטני ובאופן מובנה, יצירת בובות ועוד. אני ממליצה לאנשי חינוך, ייעוץ ופסיכולוגיה להשתתף בקורס.

תודה על התכנים, פתיחת עולם הבובות וחוויה משמעותית.

רותי קרלינסקי, יועצת חינוכית, ירושלים


דנה גל

הקורס מלא, מקיף ומעשיר. קיבלתי המון ידע, תאוריה ופרקטיקה שכבר נותנים לי ביטחון להמשיך עם הכלים שקיבלתי. הקורס עורר סקרנות לחקור עוד את עולם הבובות ולהיעזר בהם בזמן אמת הטיפול. זה היה בשבילי ריענון חשוב ומשמעותי של דברים שיכולתי להתבונן עליהם היום ממקום אחר.

קיבלתי הרבה חומר למחשבה, כיוונים שונים של עבודה ודרכי התמודדות שונות המתאפשרות באמצעות הכלי. למדתי טכניקות שונות ומבחר של אופציות שאני יכולה לשלב בטיפול.

אני ממליצה בחום על הקורס – הוא ממוקד מטרה, מעשיר ונותן מגוון של כלים להתערבויות טיפוליות. הוא פתח בפניי עולם חבוי של דמיון ויצירה והוא נותן המון תקווה ואופציה לעבודה.

דנה גל, מטפלת בפסיכודרמה, ירושלים


מור אתיאל רודוי

הבובותרפיה היא כלי מחזק ביבליותרפיה ביכולת לספר סיפורים בהרחקה. התחלתי ללמוד לעבוד עם בובות ולחזק את הצד המשחקי שבי שנמצא קצת בחדר, שלא לדבר על הכנת בובות בקלות… אני מרגישה שזאת התחלה חדשה.

אני ממליצה על הקורס למי שרוצה להרחיב את הכלים וללמוד דרך התערבות חזקה ומשמעותית, במיוחד לביבליותרפיסטים ככלי שמאפשר ליצור סיפורים בשילוב בובות

מור אתיאל רודוי, ביבליותרפיסטית, מושב בן עמי


ענת נבות

זהו קורס חשוב ודרך מופלאה ליצירת קשר עם ילדים ועם עולמם הפנימי, במצבים יומיומיים בכלל ובמצבי טראומה בפרט. הקורס מקצועי ורלוונטי.

תודה רבה סמדר, היה נוגע ומעמיק

ענת נבות, דרמה תרפיסטית, ירושלים


דורית הגלילי ברכה

הקורס תרם לי בהבניית הידע של תרפיה באמצעות בובות, כיצד לרתום את הבובות לתהליכים חינוכיים ופסיכו-חינוכיים, אילו בובות לבחור וכיצד לתפעל אותן.

אני ממליצה בחום על הקורס. הוא בנוי היטב ובהחלט הלכה ומעשה

דורית הגלילי ברכה, גננת ומנחת קבוצות בשילוב אומנויות, מתן


טיבריוס אלי

הקורס תרם לי רבות בהבנת הכוח והחשיבות של הבובה בקשר עם המטופל. זה לא רק לדעת לעשות, להחזיק ולהפעיל בובה, אלא גם איך לגשת וליצור קשר משמעותי עם המטופל.

אני ממליץ מאוד על הקורס, למטפלים בכל התחומים, הוא נותן כלים יקרי ערך לטיפול.

הקורס הוא חיבוק גדול ורכישת ידע מקצועי יקר שנעשה במקצועיות ע”י סמדר המקסימה. זה לא עוד קורס, זו תחושה של תמיכה מקצועית עכשווית ועתידית

טיבריוס אלי, גנן בגן ילדים ומטפל באמנות עפ”י הגישה האנתרופוסופית, תל אביב


חגית גאון

קורס בהיר ופרקטי שאפשר לי להעביר את הדברים מהלכה למעשה. הקורס סיפק כלים יישומיים באופן מיידי ואפשר התנסות לאחר כל אחד מהכלים שלמדנו, ולא רק תיאוריות ומודלים.

אני ממליצה על הקורס, הוא מאפשר לצאת עם הבובות לשטח ולהפעיל את התיאוריה הנלמדת בדרך שמשכללת את הכלים שכבר יש לנו ומוסיפה עוד רובד לעיסוק שלנו. מומלץ למטפלים רגשיים, גננות, מורות, רופאים וכל מי שיש לו נגיעה לתוכן רגשי

חגית גאון, מטפלת באמנות, מודיעין


אורלי ויסברוד

הקורס תרם לי מאוד והעשיר את התחום הרגשי בעבודה עם בובות. הקורס יישומי, המודלים מאוד מובנים ובהירים, ניתנו תרגילים ומשימות והושם דגש על התאמת הקורס לקהל היעד והצרכים שלו וזה היה מאוד חיוני ופרקטי.

הקורס מקצוע, איכותי, ישים ואינטינסיבי מאוד

אורלי ויסברוד, בובנאית, יוצרת ומרצה לאנשי חינוך וטיפול, שכניה


תהאני עאסלה

הקורס תרם לי מאוד. כביבליותרפיסטית, הקורס העשיר והרחיב את השימוש שלי בסיפור ככלי טיפולי.

אני ממליצה על הקורס, סמדר מאוד מיוחדת כאדם וכמרצה. הקורס מעניק כלי טיפולי חדשני, מאוד חזק, תורם וחשוב. מומלץ לאנשי חינוך וטיפול

תהאני עאסלה, ביביליותרפיסטית, דבוריהבובותרפיה הלכה ומעשה
בוגרי הקורס

  • מחזור ראשון – יולי 2018 – יהוד

גלילה למעלה