fbpx

מדברי משתתפות הקורס “בובותרפיה הלכה ומעשה”

 
יפעת לב

“הקורס עזר לי להבין איך אני יכולה להשתמש בבובות בטיפול, חידד לי את היתרונות, איך תכלס עושים את זה, איך אפשר לבנות התערבויות עם בובות ואיך אני יכולה להשתמש בכלי המדהים הזה של הבובות ולהפוך אותו לפרקטי.

אני באה מהתחום של הדרמה-תרפיה ולמרות שזה חלק מהעולם שלי, היה לי חסר את הכלים הללו. השימוש בבובות היה יותר אינטואיטיבי ומועט מידי. סמדר הראתה לנו דרכים שונות וחידדה לנו את החשיבה שמאחורי הדברים בהקשר לשימוש בבובות בכלל ובהקשר הטיפולי בפרט.

זה כל כך כיף כשלומדים איך להשתמש בבובות בטיפול. שאפשר להפוך את הבובות מאיזו שהיא אהבה גדולה, לכלי מונגש למעשה ולשימוש יומיומי. כל הזמן הרגשתי שאני רוצה להשתמש בבובות ולא הבנתי איך אני עושה את זה מעבר לרגעים שקרו.

אני מרגישה שהרבה דברים התחדדו לי כמטפלת. המודלים שסמדר פיתחה מאפשרים לי היום להתבונן על קבוצה ולראות איך הבובות יכולות לסייע לי ולהיות חלק מהטיפול עם המטופלים.

אני ממליצה למטפלים, מנחי קבוצות ולאנשים שהבובות “מדגדגות” להם והם רוצים להבין מה אפשר לעשות איתם, להגיע לקורס.

(יפעת לב, דרמה תרפיסטית, ירושלים)

ליאור רוזן סאלווה

“הקורס סייע לי בחשיבה לגבי ההנגשה של הבובות עבור האוכלוסייה איתה אני עובדת, הן בבחירה מושכלת של הבובות והשימוש בהן והן בקבלת כלים פרקטיים ומעשיים לתהליך רגשי שניתן להעביר באמצעות הבובה, חיבור בין האינטואיציה לראש.

רכשתי ידע רב, הן מעשי והן מבחינת התוכן הרגשי והטיפולי. החשיפה בקורס למודלים השונים שבסיס ה”בובותרפיה” פתחו בפני עולם חדש של טיפול רגשי באמצעות הבובה. למדתי את יתרונות הכלי הזה וייחודיותו ביחס לכלים אחרים בתחום הטיפול בדרמה. קיבלתי כלים כיצד לתכנן טיפול רגשי לטווח רחוק וגם התערבות קצרת מועד עם בובות.

הדגשים על העבודה הקבוצתית והמודלים שפיתחה סמדר היו חדשים עבורי ופתחו בפני דרך התבוננות שונה. קיבלתי כלים פרקטיים לעבודה טיפולית, המשלבת בובות.

אני ממליצה על הקורס, הוא משנה תפיסה טיפולית, מפתח ומעמיק את ההתבוננות על התהליך הרגשי והפסיכו-חינוכי.

אני רואה חשיבות רבה בהכנסת קורס זה למקומות המלמדים ומכשירים מטפלים רגשיים ומרגישה כי התפיסה הטיפולית שלי כמטפלת בדרמה התעשרה והתרחבה בזכותו.

אני ממליצה לאנשי החינוך המיוחד: מורות וגננות על הקורס, אך בעיקר לאנשי הטיפול הרגשי באמנויות. אני חשה שזה קורס חובה. הוא עשיר בחומר תיאורטי ובידע מעשי נרחב מהשטח, מהארץ ומהעולם, שהמרצה סמדר קופר-קיסרי מביאה איתה.

תודה לסמדר על קורס מעשיר, מעניין, חוויתי ומאיר עיניים. הקורס פותח את הראש והלב ומצליח לחבר בין השניים בצורה יצירתית, מהנה ומעמיקה. אני ממליצה לכל אנשי הטיפול הרגשי לעבור את הקורס לפחות פעם בחיים. אני כבר מחכה להמשך”

(ליאור רוזן סאלווה, דרמה תרפיסטית, קיבוץ רמת יוחנן)

נורית גולדין שדה

“לאט ובעקביות נחשפתי בקורס לתועלות הרבות שניתן להפיק מהבובות לטובת אוכלוסיות מגוונות. הספקות שלי בנוגע ליכולת שלי לתפעל את הכלי התפוגגו. קיבלתי הרבה כלים יישומיים ופרקטיים שהודגמו ותורגמו ולכן, גם הופנמו בקלות. אני ממליצה על הקורס לכול מי שנמצא באינטראקציה של אנשים בסביבה חינוכית-טיפולית, ככלי התערבותי ליועצים, אנשי צוות חינוכי ואנשי טיפול.

תודה רבה סמדר. זכיתי ללמוד איתך. את יודעת לתווך את הכלים בגובה העיניים מבלי לוותר על עומק המידע שהועבר.”

(נורית גולדין שדה, בעלת חברת “גן החיות של נורית” העוסקת בהדרכה לגיל הרך באמצעות בעלי חיים וכלים יצירתיים, מכבים-רעות)

מלי בוניאל

“הקורס תרם לי מאוד, הוסיף לידע קודם ופתח ערוצים חדשים למחשבה. קיבלתי כלים יישומיים נוספים בתחום הבובות להתמודדות במצבי לחץ וחירום גם אצל ילדים וגם בקרב בגיל השלישי. נחשפתי לתכנים חדשים בנושא תיאטרון בובות טיפולי. הייתה למידה אינטנסיבית משולבת בהנאה.

תודה לך סמדר על ארבעה ימים של עושר אינטלקטואלי ויישומי”

(מלי בוניאל, גננת ומנחת התערבויות רגשיות באמצעות בובות לגנים בעוטף עזה, מושב ישע – חבל אשכול)

רוני דונסקי
רוני דונסקי

“אני מרגישה שנפתח בפני עולם שלם של אפשרויות נוספות לעבוד עם מטופלים. הקורס סיפק לי כלים יישומיים, החל מאיך להחזיק ולהפעיל בובה, דרך דרכים לדובב מטופלים ובמיוחד הסיפור בשישה חלקים (בהקשר לעבודה עם בובות). הקורס מעמיק, חוויתי ופותח את הראש.

תודה סמדר על ההעמקה, ההתלהבות, הרגישות והאכפתיות”

(רוני דונסקי, מטפלת באמנות בגישה האנתרופוסופית, תל אביב)

רותי קרלינסקי

“מדהים לעבוד עם כלי השלכתי ולא פנים מול פנים עם הקליינט. חשוב לי תמיד ללמוד משהו חדש ויצירתי והקורס ענה לי על הצורך הזה. קיבלתי תיאוריה, התנסות עם בובות באופן ספונטני ובאופן מובנה, יצירת בובות ועוד. אני ממליצה לאנשי חינוך, ייעוץ ופסיכולוגיה להשתתף בקורס.

תודה על התכנים, פתיחת עולם הבובות וחוויה משמעותית”.

(רותי קרלינסקי, יועצת חינוכית, ירושלים)

דנה גל
דנה גל

“הקורס מלא, מקיף ומעשיר. קיבלתי המון ידע, תאוריה ופרקטיקה שכבר נותנים לי ביטחון להמשיך עם הכלים שקיבלתי. הקורס עורר סקרנות לחקור עוד את עולם הבובות ולהיעזר בהם בזמן אמת הטיפול. זה היה בשבילי ריענון חשוב ומשמעותי של דברים שיכולתי להתבונן עליהם היום ממקום אחר.

קיבלתי הרבה חומר למחשבה, כיוונים שונים של עבודה ודרכי התמודדות שונות המתאפשרות באמצעות הכלי. למדתי טכניקות שונות ומבחר של אופציות שאני יכולה לשלב בטיפול.

אני ממליצה בחום על הקורס – הוא ממוקד מטרה, מעשיר ונותן מגוון של כלים להתערבויות טיפוליות. הוא פתח בפניי עולם חבוי של דמיון ויצירה והוא נותן המון תקווה ואופציה לעבודה.”

(דנה גל, מטפלת בפסיכודרמה, ירושלים)

מור אתיאל רודוי
מור אתיאל רודוי

“הבובותרפיה היא כלי מחזק ביבליותרפיה ביכולת לספר סיפורים בהרחקה. התחלתי ללמוד לעבוד עם בובות ולחזק את הצד המשחקי שבי שנמצא קצת בחדר, שלא לדבר על הכנת בובות בקלות… אני מרגישה שזאת התחלה חדשה.

אני ממליצה על הקורס למי שרוצה להרחיב את הכלים וללמוד דרך התערבות חזקה ומשמעותית, במיוחד לביבליותרפיסטים ככלי שמאפשר ליצור סיפורים בשילוב בובות”

(מור אתיאל רודוי, ביבליותרפיסטית, מושב בן עמי)

ענת נבות
ענת נבות

“זהו קורס חשוב ודרך מופלאה ליצירת קשר עם ילדים ועם עולמם הפנימי, במצבים יומיומיים בכלל ובמצבי טראומה בפרט.

הקורס מקצועי ורלוונטי.

תודה רבה סמדר, היה נוגע ומעמיק”

(ענת נבות, דרמה תרפיסטית, ירושלים)

דורית הגלילי ברכה
דורית הגלילי ברכה

“הקורס תרם לי בהבניית הידע של תרפיה באמצעות בובות, כיצד לרתום את הבובות לתהליכים חינוכיים ופסיכו-חינוכיים, אילו בובות לבחור וכיצד לתפעל אותן.

אני ממליצה בחום על הקורס. הוא בנוי היטב ובהחלט הלכה ומעשה”

(דורית הגלילי ברכה, גננת ומנחת קבוצות בשילוב אומנויות, מתן)

טיבריוס אלי
טיבריוס אלי

“הקורס תרם לי רבות בהבנת הכוח והחשיבות של הבובה בקשר עם המטופל. זה לא רק לדעת לעשות, להחזיק ולהפעיל בובה, אלא גם איך לגשת וליצור קשר משמעותי עם המטופל.

אני ממליץ מאוד על הקורס, למטפלים בכל התחומים, הוא נותן כלים יקרי ערך לטיפול.

הקורס הוא חיבוק גדול ורכישת ידע מקצועי יקר שנעשה במקצועיות ע”י סמדר המקסימה. זה לא עוד קורס, זו תחושה של תמיכה מקצועית עכשווית ועתידית”

(טיבריוס אלי, גנן בגן ילדים ומטפל באמנות עפ”י הגישה האנתרופוסופית, תל אביב)

נדימה עיסמי
נדימה עיסמי

“הקורס מלמד, מלא בתכנים, הרבה פרקטיקה ועבודה מעשית, שמחתי לקחת חלק, ממליצה בחום”

(נדימה עיסמי, מטפלת באומנות, דלית אל כרמל)

חגית גאון

“קורס בהיר ופרקטי שאפשר לי להעביר את הדברים מהלכה למעשה. הקורס סיפק כלים יישומיים באופן מיידי ואפשר התנסות לאחר כל אחד מהכלים שלמדנו, ולא רק תיאוריות ומודלים.

אני ממליצה על הקורס, הוא מאפשר לצאת עם הבובות לשטח ולהפעיל את התיאוריה הנלמדת בדרך שמשכללת את הכלים שכבר יש לנו ומוסיפה עוד רובד לעיסוק שלנו. מומלץ למטפלים רגשיים, גננות, מורות, רופאים וכל מי שיש לו נגיעה לתוכן רגשי”

(חגית גאון, מטפלת באמנות, מודיעין)

אורלי ויסברוד

“הקורס תרם לי מאוד והעשיר את התחום הרגשי בעבודה עם בובות. הקורס יישומי, המודלים מאוד מובנים ובהירים, ניתנו תרגילים ומשימות והושם דגש על התאמת הקורס לקהל היעד והצרכים שלו וזה היה מאוד חיוני ופרקטי.

הקורס מקצוע, איכותי, ישים ואינטינסיבי מאוד”

(אורלי ויסברוד, בובנאית, יוצרת ומרצה לאנשי חינוך וטיפול, שכניה)

תהאני עאסלה

“הקורס תרם לי מאוד. כביבליותרפיסטית, הקורס העשיר והרחיב את השימוש שלי בסיפור ככלי טיפולי.

אני ממליצה על הקורס, סמדר מאוד מיוחדת כאדם וכמרצה. הקורס מעניק כלי טיפולי חדשני, מאוד חזק, תורם וחשוב. מומלץ לאנשי חינוך וטיפול”

(תהאני עאסלה, ביביליותרפיסטית, דבוריה)

 


לקורס הקרוב

 

  • מחזור ראשון – יולי 2018 – יהוד
גלילה למעלה