fbpx

בובותרפיה הלכה ומעשה – קורס אינטנסיב

קורס אינטנסיב למטפלים ואנשי חינוך
בובותרפיה הלכה ומעשה

היקף הקורס 28 ש”א

 בהנחיית
סמדר קופר-קיסרי


המועדים הקרובים

כרגע לא מתוכנן קורס אינטנסיב פרונטלי

במקומו נפתח קורס מקוון בזום
שיתקיים בימי ראשון החל מתאריך 29/05/2022

לפרטים על הקורס המקוון בזום


לקבלת פרטים נוספים

או התקשרו לטלפון
054-6332274


למה דווקא בובות?

הבובה מאפשרת לנהל דיאלוג עם פנימיותו של המטופל ♦ “זה לא אני – זו הבובה” הבובה ככלי השלכתי רב עוצמה מאפשרת למטופל להעלות תכנים טעונים בצורה שמורה ומוגנת ♦ הבובה משמשת כקו-תרפיסטית במצבים של חסימה אצל מטופל ו/או בקשר מטופל-מטפל ♦ הבובה מתחברת ל”ילד הפנימי” ומתוך כך להומור ולחיוניות המסייעים במצבי דיכאון ודחק ♦ הבובה מסייעת למטופל לפתח את חוסנו האישי ולהתחבר ל”אני היוצר” שלו ♦ הבובה מאפשרת לפוגג התנגדויות

בקורס ייחשפו המשתתפים לעולם הבובות ככלי טיפולי. נבחן את יתרונות העבודה עם בובות במצבים ומקרים שונים, יוצג מודל “בובעמיתים” – מודל המשמש לפיתוח מיומנויות רגשיות ומודל “שלושת ממדי הבובה” – מודל המשמש בהערכה וביצירת התערבויות רגשיות עם בובות. הקורס יועבר בהתנסות חווייתית ותרגול של הכלים שילמדו וכולל התנסות בהפעלת בובות.

עוד על בובותרפיה


תכני הקורס

תיאטרון בובות טיפולי בארץ ובעולם ♦ סוגי בובות והתאמתם לקהלי יעד שונים ♦ מודל שלושת ממדי הבובה ♦ בובותרפיה, בובעמיתים ועבודה עם בובות חבר ♦ הבובה כקו-תרפיסטית ♦ סיפור השלכתי בשילוב בובות ♦ חוסן, טראומה ובובות

הקורס משלב תאוריות ומודלים טיפולים בפרקטיקה והתנסות
וכולל תרגול הפעלת בובות ובניית בובות לפיתוח מיומניות רגשיות וחברתיות

הקורס כולל מקראה של חומרי הקורס

סילבוס הקורס


מנחה – סמדר קופר קיסרי

M.A בדרמה וסיפור כאמצעי מרפא, אוני’ בר-אילן.

תרפיסטית בדרמה, סיפורים ובובות, חוקרת ומרצה בנושא הבובה ככלי טיפולי בכנסים ובמסגרות אקדמיות (מכללת תל-חי – שלוחת מג’אר, מכללת בית וגן, מכללת בית רבקה, אוניברסיטת חיפה ועוד).

מנהלת הכנס הארצי לבובה ככלי טיפולי בבית הספר לאמנות תיאטרון הבובות בחולון

יוצרת מודל “בובותרפיה“, מודל “שלושת ממדי הבובה“, יוצרת ומנהלת התכנית “מה עוזר כשקשה לי” – תכנית לפיתוח חוסן באמצעות בובות וסיפורים בשיתוף מרכז “משאבים” – מיסודו של המרכז לשעת חירום, המתמחה בעבודה בעת חירום ובפיתוח חוסן בארץ ובעולם. יוצרת התכנית “בובותרפיה לקשישים” – תכנית התערבות לגיל השלישי. מפתחת ערכת “בובעמיתים” לצרכים חינוכיים וטיפוליים.

זוכת הפרס על שם פרופ’ ואן הורן לשנת 2017 על חדשנות, יצירתיות ותרומה משמעותית לילדים בגיל הרך שעברו טראומה מאת מכון “חרוב” שבאוניברסיטה העברית.


שימו לב, כרגע לא מתוכנן קורס אינטנסיב פרונטלי

במקומו נפתח קורס מקוון בזום
שיתקיים בימי ראשון החל מתאריך 29/05/2022

לפרטים על הקורס המקוון בזום

יש לכם שאלות? מתעניינים?

לקבלת פרטים נוספים

או התקשרו לטלפון
054-6332274


אתם לא יכולים להצטרף למועד הקרוב?

הרשמו לקבלת עדכונים


יפעת לב, דרמה תרפיסטית, ירושלים

 הקורס עזר לי להבין איך אני יכולה להשתמש בבובות בטיפול, חידד לי את היתרונות, איך תכלס עושים את זה, איך אפשר לבנות התערבויות עם בובות ואיך אני יכולה להשתמש בכלי המדהים הזה של הבובות ולהפוך אותו לפרקטי.

אני מרגישה שהרבה דברים התחדדו לי כמטפלת. המודלים שסמדר פיתחה מאפשרים לי היום להתבונן על קבוצה ולראות איך הבובות יכולות לסייע לי ולהיות חלק מהטיפול עם המטופלים.

אני ממליצה למטפלים, מנחי קבוצות ולאנשים שהבובות “מדגדגות” להם והם רוצים להבין מה אפשר לעשות איתם, להגיע לקורס.

יפעת לב, דרמה תרפיסטית, ירושלים


ליאור רוזן סאלווה

 אני ממליצה על הקורס, הוא משנה תפיסה טיפולית, מפתח ומעמיק את ההתבוננות על התהליך הרגשי והפסיכו-חינוכי.

אני רואה חשיבות רבה בהכנסת קורס זה למקומות המלמדים ומכשירים מטפלים רגשיים ומרגישה כי התפיסה הטיפולית שלי כמטפלת בדרמה התעשרה והתרחבה בזכותו.

אני ממליצה לאנשי החינוך המיוחד: מורות וגננות על הקורס, אך בעיקר לאנשי הטיפול הרגשי באמנויות. אני חשה שזה קורס חובה. הוא עשיר בחומר תיאורטי ובידע מעשי נרחב מהשטח, מהארץ ומהעולם, שהמרצה סמדר קופר-קיסרי מביאה איתה.

ליאור רוזן סאלווה, דרמה תרפיסטית, קיבוץ רמת יוחנן


לאט ובעקביות נחשפתי בקורס לתועלות הרבות שניתן להפיק מהבובות לטובת אוכלוסיות מגוונות. הספקות שלי בנוגע ליכולת שלי לתפעל את הכלי התפוגגו. קיבלתי הרבה כלים יישומיים ופרקטיים שהודגמו ותורגמו ולכן, גם הופנמו בקלות. אני ממליצה על הקורס לכול מי שנמצא באינטראקציה של אנשים בסביבה חינוכית-טיפולית, ככלי התערבותי ליועצים, אנשי צוות חינוכי ואנשי טיפול.

תודה רבה סמדר. זכיתי ללמוד איתך. את יודעת לתווך את הכלים בגובה העיניים מבלי לוותר על עומק המידע שהועבר. 

נורית גולדין שדה, הדרכה לגיל הרך באמצעות בעלי חיים וכלים יצירתיים, מכבים-רעות


רוני דונסקי

אני מרגישה שנפתח בפני עולם שלם של אפשרויות נוספות לעבוד עם מטופלים. הקורס סיפק לי כלים יישומיים, החל מאיך להחזיק ולהפעיל בובה, דרך דרכים לדובב מטופלים ובמיוחד הסיפור בשישה חלקים (בהקשר לעבודה עם בובות). הקורס מעמיק, חוויתי ופותח את הראש.

תודה סמדר על ההעמקה, ההתלהבות, הרגישות והאכפתיות

רוני דונסקי, מטפלת באמנות בגישה האנתרופוסופית, תל אביב


מדהים לעבוד עם כלי השלכתי ולא פנים מול פנים עם הקליינט. חשוב לי תמיד ללמוד משהו חדש ויצירתי והקורס ענה לי על הצורך הזה. קיבלתי תיאוריה, התנסות עם בובות באופן ספונטני ובאופן מובנה, יצירת בובות ועוד. אני ממליצה לאנשי חינוך, ייעוץ ופסיכולוגיה להשתתף בקורס.

תודה על התכנים, פתיחת עולם הבובות וחוויה משמעותית.

רותי קרלינסקי, יועצת חינוכית, ירושלים

 


דנה גל

הקורס מלא, מקיף ומעשיר. קיבלתי המון ידע, תאוריה ופרקטיקה שכבר נותנים לי ביטחון להמשיך עם הכלים שקיבלתי. הקורס עורר סקרנות לחקור עוד את עולם הבובות ולהיעזר בהם בזמן אמת הטיפול. זה היה בשבילי ריענון חשוב ומשמעותי של דברים שיכולתי להתבונן עליהם היום ממקום אחר.

קיבלתי הרבה חומר למחשבה, כיוונים שונים של עבודה ודרכי התמודדות שונות המתאפשרות באמצעות הכלי. למדתי טכניקות שונות ומבחר של אופציות שאני יכולה לשלב בטיפול.

אני ממליצה בחום על הקורס – הוא ממוקד מטרה, מעשיר ונותן מגוון של כלים להתערבויות טיפוליות. הוא פתח בפניי עולם חבוי של דמיון ויצירה והוא נותן המון תקווה ואופציה לעבודה.

דנה גל, מטפלת בפסיכודרמה, ירושלים


מור אתיאל רודוי

הבובותרפיה היא כלי מחזק ביבליותרפיה ביכולת לספר סיפורים בהרחקה. התחלתי ללמוד לעבוד עם בובות ולחזק את הצד המשחקי שבי שנמצא קצת בחדר, שלא לדבר על הכנת בובות בקלות… אני מרגישה שזאת התחלה חדשה.

אני ממליצה על הקורס למי שרוצה להרחיב את הכלים וללמוד דרך התערבות חזקה ומשמעותית, במיוחד לביבליותרפיסטים ככלי שמאפשר ליצור סיפורים בשילוב בובות

מור אתיאל רודוי, ביבליותרפיסטית, מושב בן עמי

 


ענת נבות

זהו קורס חשוב ודרך מופלאה ליצירת קשר עם ילדים ועם עולמם הפנימי, במצבים יומיומיים בכלל ובמצבי טראומה בפרט. הקורס מקצועי ורלוונטי.

תודה רבה סמדר, היה נוגע ומעמיק

ענת נבות, דרמה תרפיסטית, ירושלים

 


דורית הגלילי ברכה

הקורס תרם לי בהבניית הידע של תרפיה באמצעות בובות, כיצד לרתום את הבובות לתהליכים חינוכיים ופסיכו-חינוכיים, אילו בובות לבחור וכיצד לתפעל אותן.

אני ממליצה בחום על הקורס. הוא בנוי היטב ובהחלט הלכה ומעשה

דורית הגלילי ברכה, גננת ומנחת קבוצות בשילוב אומנויות, מתן

 


טיבריוס אלי

הקורס תרם לי רבות בהבנת הכוח והחשיבות של הבובה בקשר עם המטופל. זה לא רק לדעת לעשות, להחזיק ולהפעיל בובה, אלא גם איך לגשת וליצור קשר משמעותי עם המטופל.

אני ממליץ מאוד על הקורס, למטפלים בכל התחומים, הוא נותן כלים יקרי ערך לטיפול.

הקורס הוא חיבוק גדול ורכישת ידע מקצועי יקר שנעשה במקצועיות ע”י סמדר המקסימה. זה לא עוד קורס, זו תחושה של תמיכה מקצועית עכשווית ועתידית

טיבריוס אלי, גנן בגן ילדים ומטפל באמנות עפ”י הגישה האנתרופוסופית, תל אביב


חגית גאון

קורס בהיר ופרקטי שאפשר לי להעביר את הדברים מהלכה למעשה. הקורס סיפק כלים יישומיים באופן מיידי ואפשר התנסות לאחר כל אחד מהכלים שלמדנו, ולא רק תיאוריות ומודלים.

אני ממליצה על הקורס, הוא מאפשר לצאת עם הבובות לשטח ולהפעיל את התיאוריה הנלמדת בדרך שמשכללת את הכלים שכבר יש לנו ומוסיפה עוד רובד לעיסוק שלנו. מומלץ למטפלים רגשיים, גננות, מורות, רופאים וכל מי שיש לו נגיעה לתוכן רגשי

חגית גאון, מטפלת באמנות, מודיעין


אורלי ויסברוד

הקורס תרם לי מאוד והעשיר את התחום הרגשי בעבודה עם בובות. הקורס יישומי, המודלים מאוד מובנים ובהירים, ניתנו תרגילים ומשימות והושם דגש על התאמת הקורס לקהל היעד והצרכים שלו וזה היה מאוד חיוני ופרקטי.

הקורס מקצוע, איכותי, ישים ואינטינסיבי מאוד

אורלי ויסברוד, בובנאית, יוצרת ומרצה לאנשי חינוך וטיפול, שכניה


תהאני עאסלה

הקורס תרם לי מאוד. כביבליותרפיסטית, הקורס העשיר והרחיב את השימוש שלי בסיפור ככלי טיפולי.

אני ממליצה על הקורס, סמדר מאוד מיוחדת כאדם וכמרצה. הקורס מעניק כלי טיפולי חדשני, מאוד חזק, תורם וחשוב. מומלץ לאנשי חינוך וטיפול

תהאני עאסלה, ביביליותרפיסטית, דבוריה

 


 

אשמח לשוחח אתכם

לקבלת פרטים נוספים

או התקשרו לטלפון
054-6332274

 


בובותרפיה הלכה ומעשה
בוגרי הקורס

  • מחזור ראשון – יולי 2018 – יהוד

גלילה למעלה